Statistiky českých uživatelů Openstreetmap

Máte zálibu v grafech, číslech, statistikách a jste přispívajícím uživatelem v Openstreetmap čtěte dále. Čím více proužků tím více Adidas. Toto stejné pravidlo platí i pro mapery ovšem ve znění čím víc nodů, cest a relací máš tím víc jsi maperem. Ono se to lehce řekne, ale za chvíli používání OSM vám přestane stačit levá ruka, po větším importu dat i druhá a kde pak údaje o tom co jste udělali najít ?

Changesety

Changeset je skupina malých změn zařazena do jednoho celku. Poslední změny lze vidět na webu http://www.openstreetmap.org/history. Každá změna, changeset má svého uživatele. Informace o uživatelích, kontaktní informace a právě jejich záznamy lze dohledat na stránce http://www.openstreetmap.org/user/masox/ kde uživatelské jméno je právě masox. Z této pozice je již krůček k tomu, podívat se na uživatelův záznam činnosti.

Grafy

Další z vizualizace informací jsou grafy. Grafy nám vykreslují kolik jsme toho udělali ( rozuměj přidali nodů )

Počet nodů k 12.2.2010

Počet nodů k 12.2.2010

Povšimněte si zvýšeného růstu za poslední dny. Je to způsobeno zřejmě nástrojem na vektorizaci budov z katastru nemovitostí. Zuby v průběhu grafu značí buďto nedostatečná data nebo import.

Růst počtu nodů k 12.12.2010

Růst počtu nodů k 12.12.2010

Jednotliví uživatelé

Předchozí grafy jsou ze stránky http://osm.kyblsoft.cz/statistiky/ kde lze mimo jiné v rootu nalézt denní výřez OSM dat pro Českou republiku (dříve hostoval kubajz)

Poslední možností tohoto webu je Aktivita uživatelů, kde máte možnost vidět individuální statistiky jednotlivých uživatelů za poslední týden, měsíc, rok. Každému je generován graf, který znázorňuje jeho činnost, máte tedy možnost ověřit jak moc jste aktivní na území České republiky.

Našli jste se v TOP ?

Výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Statistiky českých uživatelů Openstreetmap

  1. masox říká:

    Tak to jo, já jsem se nenašel v TOP, ale v článku. 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *