Můj první milion

Již je to delší dobu, ani jsem tomu nevěnoval pozornost. Ovšem dneska shodou okolností jsem se podíval do statistik. Ano je tomu tak. Mám první milion Cobblestonů.

Za tu dobu co jsem v Boinc registrován můžu bilancovat:

Prošel jsem několik projektů, od počátku, kdy se systém rozjížděl a vlastně nic než Seti@home pod Boincem neběželo. S dalším zajímavým projektem přišel CPDN, který migroval též pod platformu BOINC. Předpovídat klima to bylo fajn, sosnout pár mega a na pár let máte pokoj 🙂 . Další projekty rostli jak houby po dešti, nyní je jejich stav něco kolem 60, je si z čeho vybírat.

Za tu dobu se taky vystřídalo pár mašin, už si ani nepamatuji přesné konfigurace, ale rychlost procesoru snad postačí.

  1. AMD K6 300Mhz – Taktnuté na 333 ( Upekl jsem jej při pokusu o nataktování na 600 naprosto neznalý věci, dnes už s úsměvem vzpomínám. Budiž mu křemíkové nebe načechrané)
  2. AMD Duron 1,3Ghz
  3. AMD Athlon 6400+ XP
  4. Intel Core 2 Duo E8200
  5. Nejspíš to bude nějaké 4jádro či buhví kolik jádro

V posledním případě připbyla i grafická karta s podporou CUDA, jež má taky nemalý podíl na růstu výkonu. V budoucnu nebude už jen vodítkem rychlosti PC rychlost procesoru, ale zároveň se bude muset počítat i s GPU.

Nakonec jsem po dlouhé historii strastiplné historie zakotvil u pár projektůu nichž si myslím že budou přínosem pro vědu.

  • rosetta@home – zkoumá proteinové vazby – výzkum je dobrý na různé vakcíny, proti nemocem
  • lhc@home – pomáhá v návrhu urychlovače částic LHC – snad nám lhc pomůže objevit nové částice a podstatu hmoty / pracovní jednotky chodí sporadicky
  • einstein@home – Výzkum gravitačních vln
  • seti@home – hledání mimozemských civilizací a vytváření vodíkové mapy oblohy – klient podporuje CUDA
Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *