Openstreetmap upgraduje API na verzi 0.6

SmaugDlouho odkládané přepnutí z API 0.5 na verzi 0.6 je právě v plném proudu. Ve dnech 17-20 je Openstreetmap databáze Read-only. Plánovaný přechod již byl v minulosti plánován na 21. března, ale byl odložen. Api nebylo doděláno a muselo se vyjasnit pár věcí. Server Smaug, který nyní na sebe bere zodpovědnost nového Databázového serveru má následující konfiguraci 32GB RAM,  2x Intel Xeon Processor E5420 Quad Core 2.5Ghz,  10x 450GB (3.5) SAS 15K. Operačním systémem bude Ubuntu 8.04 LTS s PostgreSQL 8.3

Proč se na API 0.6 přechází ?

Hlavním důvodem zavedení API 0.6 je možnost více dohlížet na nově přidávané, editované i mazané prvky.  Lze tak upravovat a lépe odhalovat vandaly koordinovat práce v okolí s ostatními mapery. Dalším plusem bude právě přechod na lepší server viz Smaug, tudíž lze očekávat i zrychlení a lepší odezvu při navrácení požadovaných dat.

Změna na straně uživatele

Co vlastně znamená tento přechod pro normálního mapera ? Zatím si budete muset opatřit novější verzi editoru, který používáte.

  • JOSM – minimálně od verze 1529, ta automaticky funguje s API 0.6. Verze 1071 nebo vyšší taky bude fungovat, alej e třeba upravit konfigurační soubor ( F12 – Einstein ikonka ) a v něm parametr  „osm-server.version“ na hodnotu „0.6“.
  • Merkaartor v0.13 nebo vyšší  bude fungovat po zatržení „Use 0.6 API“ v „Tools-Preferences-Data“.
Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *