Openstreetbugs – Opravujte a aktualizujte mapy zdarma

Máte občas pocit, že na mapách co si prohlížíte na internetu sem tam od času něco chybí, není doděláno ? Chtěli by jste to změnit, ale bohužel není nástroj, nedovoluje vám to žádná licence, nemáte přístup k datům ? Toto neplatí u projektu Openstreetmap, kde si každý může upravit ulici, název ulice, POI, či snad jinou vlastnost objektu zcela sám. Openstreetmap je již velice komplexní projekt, je do něj zapojeno spousty lidí a zapojují se stále. Celkem je zaregistrováno okolo 80 tisíc lidí z celého světa a z toho 10% aktivních v posledním roce ( http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Stats )

Takto velký projekt si již zaslouží trošku pomoci. Základní kameny mapy byly položeny, hrubá stavba mapy světa se rýsuje na Vás bude už jen ladění detailů, přidávání vašich hospůdek, oblíbených, ale prázdných míst kde mapeři Openstreetmap ještě nevkročili.

Tímto prostředníkem má být aplikace Openstreetbugs (OSB) na stránce http://openstreetbugs.appspot.com/ . Ovládání je intuivní, stačí vyplnit v levém pruhu jméno pro identifikaci a kliknout na zelené plus vedle šipek. Tím se změní ukazatel myši na nitkový kříž a vy můžete kliknout pro vytvoření značky s popisem co dané lokaci chybí, je špatně.

Openstreetbugs - Webová aplikace

Openstreetbugs - Webová aplikace

Tím vaš práce jakožto nahlašovatele skončila. Nyní můžete jen vyčkávat, nebo v lepším případě pořídit JOSM a editovat tuto chybu sami. Vznikl doplněk pro JOSM, jež dokáže načítat data z OSB a pracovat s nimi jako by jste byli přímo na WEBU. Pro editory opravdu pěkné hračička a moc nám tím pomůžete. Dodáte-li data, budou mapy přesnější, aktuálnější !

Openstreetbugs - plugin v JOSM

Openstreetbugs - plugin v JOSM

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *