Kniha cyklojízd v kooperaci s GPS navigací

Skvělý program, na který jsem narazil náhodou. Sice ve vývoji, ale o to lépe. Můžete se podílet na vývoji a nápadech. Program nese označení MyTourbook tj. volně přeloženo „kniha jízd pro cykloturistiku“. Zřejmě byl původně vyvíjen kvůli logům, z cyklo trenažerů CM4xxM, HAC4, HAC4Pro, HAC5, z nichž jsou tyto formáty ( .crp .dat .tur .gpx .tcx .crs .csv ) info o nich se lze dozvědět v Formáty souborů gps a v čem je otevřit. Hlavně ale umí import z GPX souboru, který je pro nás stěžejní.

mytourbook obrazovka vizualizace trasy v mapě mytourbook vizualizace tras

Statistika nuda je…

Zde tato říkanka neplatí. Statistiky jsou nádherné, vypovídající o čem chcete a cyklo turisty určitě nadchnou. Jediná vada na kráse a bohužel se zatím s implementací nepočíta je export do html… ovšem časem snad se jí dočkáme.
Statistiky se počítají den co den kilometr po kilometru, od kdy do kdy jste na kole, prostě lahoda. Vše pak vykreslí do grafu.

Další statistiky co Mytourbook umí je Výškový profil, který je vytažený z pseudovýškových dat, popř. máte-li na navigaci barometrický výškoměr. Změřit Pulz, pouze u cyklo trenažerů.Rychlost jízdy, buďto z dat navigátoru, nebo cyklo computeru. Vše v moc pěkných grafech, ke kterým jde přiřadit popisky, aby jste si i po těch letech vzpoměli kdy byl váš vrchol vysoko.

mytourbook grafy všech hodnot souhrn jizd

Import a zpracování dat

Data z navigace lze jednoduše do programu dostat zadáním složky, kde se nachází GPX soubory, následně si můžete vybrat, které trasy chcete, které ne, zpracovat. Někdy se stane, že ztratíte GPS signál, v tomto případě je dobré použít GPSbabel a udělat „Merge“. Tímto se vám rozdělená trasa sjednotí.

Třešinkou na dortu je zobrazení projeté trasy v mapě s vysvětlivkami. Tudíž můžete vidět kde byl kopec, rovinka, kde jste se zastavili a jiné věci, jež vás zajímají. Mapovým podkladem je mapa z projektu OpenStreetmap.org. V České republice je pokrytí silniční sítě docela na dobré úrovni. S lesíky a jinými cestami to bude horší, ale nezoufejte, můžete si je zakreslit sami.

S Gpskou na kolo

Nezbývá snad už jen vyrazit sesbírat si trasu a zkoumat, jak jsme si zajezdili a kde vylepšit výkon 🙂 Tak tedy hodně zdaru.
Adresa projektu: http://mytourbook.sourceforge.net
Najde tam i bugreport, prosim tedy o hlaseni chyb aj. nápady též tam.

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *