Mapy a navigační programy pro PDA

GPS čipy nám zlevnily, prodávají se za 50$. Není divu, že je již jimi osazováno kdejaké elektronické zařízení. Není tomu jinak u mobilů, PDA, Smartphonů a jiných komunikátorů. Jak tedy využít svůj GPS modul v kapse, či když je integrován přímo v zařízení?

Navigace

gpsVP
Windows mobile 5/6 Professional/Standart / Windows Smartphone 2003 / WM Pocket PC / WM 2003 / Windows NT/2000/XP/Vista
sshot00011.png
gpsVP je všestranný nástroj, umí mapy, logování trasy, zaznamenávání a vkládání waypointů. Můžete do aplikace nahrát mapy *.IMG, popř nechcete-li, či je formát img proti vašemu přesvědčení, můžete si online stahovat rastrové podklady z Openstreetmap, Google, Yahoo. Ovšem zde pozor, ne každý má mobilní připojení, které je účtováno paušálně ale od kilobajtu. Takže by vás to nemuselo vyjít levno. Doporučuji nejdřív nahrát IMG. Stahování je ale samozřejmě na počátku vypnuto, musí te jej povolit sami. S uvedeným prográmkem jsem neměl žádné potíže, testováno na PDA HTC Polaris / Windows mobile 6 Professional. Detekce integrovaného GPS modulu proběhla bez potíží a hned jak byly satelity v dohledu, již se na displeji objevila navigační linka, která značila kudy jsem se pohyboval.

NoniGPSPlothttp://aeguerre.free.fr/Public/PocketPC/NoniGPSPlot/EN/index.php
Tento program pro PDA Windows mobile PocketPC / Smartphone dokáže zobrazit vaši pozici vůči zadaným bodům, zaznamená vaši trasu do GPX, KML. Dále si můžete nahrát své minulé trasy, aby jste věděli kudy se vydat dále, když jste již tudy šli. Zobrazí i graf výšky, ovšem pouze z dat, která jsou ze satelitů ( opravdu orientační výška ). Zobrazí i rastrové podklady. Pěkný návod i pro začátečníky s obrázky krok po kroku určitě vaše PDA potěší.

Geocaching

Handy GeocachingHandy Geocaching na Googlecode

Hrajete-li geocaching, jiste uvitate tuto aplikaci. jste v terenu a radi by jste si „zalovili“ Nikde zadne pc, jen vaše PDA. Není nic jednoduššího, než se podívat co je v okolí a nechat se navigovat šipkou. Cache lze filtrovat, třeba jen Traditional, ostatní vyžadují přípravu a jejich lov bych neuspěchal.
Pokud máte obyč telefon s BT GPS zřejmě nebude problém si GPSku najit, je li spárovaná. U Windows mobile je třeba Handy Geocaching Porter. Jedná se o aplikaci, která „konvertuje“ sériový COM port na TCP/IP Socket. Následně si již spustíte Aplikaci přes emulátor javy ( Esmertec )

GeoScout – Program pro tzv. Paperless Geocaching. Nemusíte mít nic navíc, žádné vytisklé papíry, vše v jednom PDA. Výhodou je oučinnost s GPS modulem. Někde stojíte a hle říkáte si. V okolí by mohli být kešky. Zapnete naladíte GPS signál a stáhnete nejbližší keše a vydáte se na cestu. Též je možný import z GPX a LOC.

  • Stahuje detailní informace o keších – Nutné připojení k Internetu.
  • Automatický převod HINTU
  • Správa Nalezených keší
  • Pracuje s každým GPS, které je kompatibiní NMEA, včetně Bluetooth
  • Status GPS satelitů, Pozice na mapě
  • Při zaplém GPS ukazuje na cíl. TZV šipka co vás dovede na místo.
  • Správa Travelbugů

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Mapy a navigační programy pro PDA

  1. mikrom říká:

    http://getcachebox.net/en/main.html 😉 vynikajici varianta pracujici s offline seznamem kesi z PQ a s mapami OSM, ktere bud taha online, nebo se da pripravit balicek s mapami, ktere se daji pouzivat zcela offline

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *