Songbird 1.1.1 (Hendrix) je venku

Po dlouhé době vydali vývojáři z dílny Songbidru novou verzi multiplatformního přehrávače. Nyní verze 1.1.1 označována jako Hendrix.

Co je tedy nového v novém Sonbirdu ? Především odstraněno spousty chyb co způsobovali pád aplikace, špatné přehrávání mp3 souborů s vysokým bitratem a především snížení nároků na operační paměť o 40%.

Z novinek, co se týče nových funkcí jistě oceníme lepší řazení umělců, alb i tracků. Další nová funkce je získávání obrázků alb.Jestliže budete chtít mít obrázek alba při přehrávání musíte si pravým tlačítkem myši kliknout na album a požádat o něj. Obrázky alb jsou stahovány z last.fm.

Další novou funkcí je přidáno sledování změn souborů ve složce. Tj změníte li cokoliv v souboru (id3 tag) nebo soubor přesunete, změna se ihned projeví v knihovně souborů.

Neméně podstatné vylepšení je podpora ReplayGain. Dokáže pracovat s tagy replay gain a upravovat hlasitost zvukového výstupu. Už žádné točení volume, jedna stejná hladina zvuku pro nerušný poslech.

Toť víceméně vše,  co nám Songbird nabídl v poslední verzi. Příští verze, plánovaná na květen 2009 bude mnohem zajímavější. Přibyde ekvalizer, podpora ripování CD – DVD, identifikace skladeb pomocí musicbrainz. Máme se na co těšit. Zahoďte Winamp, používejte Songbird, přehrávač hudby, který je ekvivalentem toho co Firefox v prohlížečích.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *