Vektorové offline mapy pro Locus

Locus, program pro chytré telefony s operačním systémem Android, slouží uživatelům nějaký ten pátek. Za ten čas co tu s námi je se vypiplal k dokonalosti a tak můžeme obdivovat a hlavně používat mapy offline, zaznamenávat trasu, spravovat POI a v neposlední řadě geocachingové nástroje. Největší devizou je ovšem ono zmíněné stahování map. Můžete si vybrat z více zdrojů. Namátkou OpenStreetMap, SHOCart, MapQuest a regionálních, speciálně zaměřených a upravených map OSM – MTB CR, OpenTrackMap, OpenHikingMap.

V posledních verzích se objevila podpora pro vektorové offline mapy tvořené nástrojem mapsforge. Výhodou takových map je, že nemusíte stahovat objemné množství dat ve formě obrázků, ale čistě mapová data, ze kterých se mapa „vykreslí“

Komu se tedy nechce pachtit se s převodem, nechť stahuje na odkazu níže a nahraje soubor do paměťové karty, adresář Locus/mapsVector. Mapy budu dodávat každý týden aktualizované. Vždy o víkendu.

Vektorové offline mapy Locus – Ke stažení

Mapy v ulož.to složce nejsou aktualizovány !!!Sledujte tento web, kategorii Locus pro získání nových, aktuálních map

Locus s Vektorovou mapou - Václavské náměstí

Locus s Vektorovou mapou – Václavské náměstí

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

155 reakcí na Vektorové offline mapy pro Locus

 1. Martin Beutel říká:

  Zacinam pouzivat mapovy SW Locus a potrebuji poradit. Mam problem, ze mi nejde stahnout Locus free s Android marketu. Sehnal jsem APK Locusu free verze 0.9.28 a nainstaloval. Soubor „czech_republic_20110827.map“ jsem nahral na SD kartu do „Locus/mapsVector“. Akorat me zarazilo, ze „/mapsVector“ tam nebylo :o( pouze „/maps“. Je to kvulio starsi verzi?
  Jak map „zapnout“ mapu v Locusu?
  Diky za pomoc.
  Telefon Samsung GT-I5510, Android verze 2.2

  • gpsfreemaps.net říká:

   Podpora vektorových map je od vyšších verzí, proto vám map soubor nefunguje. Doporučuji aktualizovat na nejnovější verzi.

 2. toni říká:

  Konečně kloudná mapa ČR pro Locus. Stáhl jsem, zkoukl jsem a minimálně v Praze kolem práce fakt dokonalý. Když to porovnám s nějakým Rakouskem, které nemá ani čísla domů to je fakt dobrá práce.

  • gpsfreemaps.net říká:

   Data jsou vzata z projektu Openstreetmap. Pokud někde chybí nějaká data, můžete je vlastními silami doplnit. Ať Vám slouží.

 3. Tomas Valla říká:

  Dobrý den,
  proč nefunguje odkaz na stažení hotových vektorových map?
  Děkuji za odpověď
  Tom

 4. Tom říká:

  @gpsfreemaps.net
  děkuji, staženo fungují pěkně

  Třeba mi odpovíte na další dotaz, funguje s těmito mapami offline navigace? Píše mi to „nemohu navázat spojení“ a nemůže to vyhledat žádné město podle názvu, přijde mi, že tam něco chybí.
  Dík
  Tom

 5. kajinek4 říká:

  Děkuju za skvělé vektorové mapy,nešlo by něco podobného udělat s mapami turistickými?

  • gpsfreemaps.net říká:

   Jak by jste si to představoval ? Data jsou z OSM. Měly by tam být zaneseny všechny trasy, cesty které přidali dobrovolníci. Pokud Vám něco schází, dejte vědět nejbližšímu mapperovi, nebo do toho jděte sám 🙂

 6. speedsnail říká:

  @gpsfreemaps.net
  A existuje na offline navigaci nějaké řešení? Mapy jsou super, ale bez offline navigace využití omezené (bez datového tarifu, v cizině atp..)

  • gpsfreemaps.net říká:

   Ahoj,
   nyní to nejde. Snad v příštích verzích. Viz https://code.google.com/p/mapsforge/wiki/Roadmap . Jakmile to bude možné, určitě zaimplementuji. Samotného by mě to taky potěšilo. Je ovšem třeba počítat s tím, že aby byl routing kvalitní. Musí být na silnicích „pravidla zakreslena v OSM“. S tím můžete začít již teď. Než se se vyvine routování v Mapsforge, jistě Vám poděkuje spousta motoristů která data využívají v jiných programech používající data OSM.

 7. Vlada říká:

  Je někde seznam změn? Jsou i jiné mapy, hlavně s č.p. ? Parádní mapy jsou v Automapa, ale bohužel pouze pro Win. Budou i na Anroida?

  • gpsfreemaps.net říká:

   Moc dobře nechápu Váš dotaz. Tyto mapy jsou generovány pro program Locus. Čísla popisná jsou u objektů u kterých jsou zmapována v Openstreetmap. Pokud tam nejsou, zkuste je doplnit, případně poprosit nejbližšího mappera. Eventuelně doplním sám. SW Locus je pro android zařízení.

 8. Vlada říká:

  @gpsfreemaps.net
  Ty čísla tam jsou to jo, ale nejsou vidět. Zobrazí se až po najetí kurzoru na barák. Tedy alespoň mimo městských částí.

  • gpsfreemaps.net říká:

   Kde přesně se tak děje ? Můžete dát příklad, screenshot ? Čísla popisná se načítají při větších zoomech.

 9. Vlada říká:

  @gpsfreemaps.net
  Jo, ale jenom velké obce a to ještě jen někde. Jsou tu i obce kde nejsou vyznačeny ani jednotlivé domy. Koukni se na Příbram o okolí. Ale podobných lokalit je tam mnoho. Nejlepší je to kolem Prahy. Podklady z polského „Automapa“ jsou ale daleko lepší. Bohužel ale pouze pro Win.

 10. Martin říká:

  Zdravím,
  mohl bych jen tak ze zvědavosti poprosit o stručnou radu, nebo nakopnutí směrem, jak vektorovou mapu pro Locus vytvořet (v PC), dá se případně nějak ovlivnit množství zobrazených dat?

  Díky – snažil sem se hledat ale nějak nenašel, nějak mi to asi dnes nepálí … tak když mě nasměrujete, který program použít budu se vědět od čeho se odpíchnout a hledat dál
  Díky , Díky, …

 11. gpsfreemaps.net říká:

  @Martin
  Můžeš se podívat na stránky https://code.google.com/p/mapsforge/ kde je vše podrobně popsáno. Odkaz je v článku 🙂

 12. gpsfreemaps.net říká:

  @Vlada
  Vzhledem k tomu, že mapy dělají dobrovolníci z celého světa ve svém volném čase, tak je možné že se ještě nikdo k mapování tvojí oblasti nedostal. Převážně se na „obkreslování“ budov berou data z map CUZK jako volně dostupného zdroje. Mapy nejsou plně digitalizovány a někdy je těžší, ne-li nemožné budovy zakreslit. Pokud se do toho chceš vrhnout sám, nebo pomoci, ptej se. Stručný návod jak nato je zde na stránkách http://gpsfreemaps.net/navody/budte-architektem-v-josm-a-stavte-domy

 13. Luboš říká:

  Ahoj, mohl bych se zeptat, v čem spočívají ty aktualizace, které uvolňuješ každý víkened? To se každý týden stane tolik změn, které je potřeba aktualizovat. A děkuju za mapu:-)

  • gpsfreemaps.net říká:

   Týdenní interval jsem zvolil já sám. Nevím kolik změn se stane v ČR za toto období. Někdy to může být pár stovek někdy sta tisíce. Záleží jak kdo mapuje 🙂

 14. Martin říká:

  @gpsfreemaps.net
  Zdravím,
  tak jsem se snažil – ale zatém neúspěšně. Mohli byste mě navédst trošku konkrétněji. Našel jsem odkazy na Osmarender Frontend – ale jesatli jsem to tak pochopil tak jde asi o zapomenutý projet. Existuje tedy jiná možnost jak vytvořit šablonu pro renderování, aniž by člověk musel pronikat do tajů jejího ručního zápisu. A ještě ten druhý dotaz – ikdyž popravdě nevím jestli tu padá na psrávnou půdu.
  Pokud je má teorie tedy správná, vektorová mapa obsahuje jen data a způsob kterým se vykrtesluje (Mapnik, osmarend, …) je dán až jinde – v aplikaci, která z vektroů dělá obrázky které zobrazuje. Tedy můj dotaz zda se dá pro Locus nastavit ona šablona, podle které by vykresloval.
  Zase předem mockrát díky za odpověď, snad mi to nějak pomůže v dalším bádání 😉

 15. roll říká:

  Ahoj, mám dotaz… existuje vektorová cyklomapa pro android (wildfire)? Díky za odp.

  • gpsfreemaps.net říká:

   Co pro Vás znamená vektorová cyklomapa pro Android ? Tyhle mapy jsou pro Locus, jsou vektorové a jedná se o dump celé České republiky. Data jsou převzata z Openstreetmap a transformována do formátu který přečte Locus (*.map). Na Wildfire by jste neměl mít problém s instalací Locusu a nahráním map.

 16. roll říká:

  gpsfreemaps.net :Co pro Vás znamená vektorová cyklomapa pro Android ? Tyhle mapy jsou pro Locus, jsou vektorové a jedná se o dump celé České republiky. Data jsou převzata z Openstreetmap a transformována do formátu který přečte Locus (*.map). Na Wildfire by jste neměl mít problém s instalací Locusu a nahráním map.

  Děkuji za odpověď,

  ano samozřejmě jsem myslel pro locus. Mám vektorovou mapu ČR a ještě bych rád cyklomapu ČR. Zatím jsem nikde žádnou nenašel. Díky

 17. ota.n říká:

  Perfektní práce.
  Díky!!!

 18. Marian říká:

  Ahoj, chcem sa opýtať či sú niekde i na slovensko free mapy na stiahnutie. Ak áno bol by som rád ak mi pošlete na mail odkaz. Ďakujem za odpoveď a poprípade pomoc

  • gpsfreemaps.net říká:

   Mapy pro SK přidány k ostatním mapám. Zkusím udělat CZSK mapu. Bratia Slovaci prominou, ze asi nebude aktualizovana tak casto 🙂

 19. vladano říká:

  Ahoj,

  mapy jsou super a fachaj 🙂 Presto, pokud to jakkoliv jde, slo by udelat mapy z tohoto zdroje?

  http://tchor.fi.muni.cz:8080/

  Jsou prehledne a i s vrstevnicemi.. nebo nejaky navod, jak lze ty mapy tvorit? 🙂 Dik

  • gpsfreemaps.net říká:

   Ahoj, Locus má přednastaveny nějaké české lokální služby. Mezi nimi i MTB map je. Můžeš stahnout dlaždice. Jako vektor asi momentalne nepujde. Nezjistil jsem jak definovat různé čáry pro různé highways, tak aby mapa vypadala jako cyklo,topo.

 20. vladano říká:

  @gpsfreemaps.net
  Ahoj, no pres dlazdice taham, ale treba cele jizni Cechy, odkud jsem, trvaji diky limitu 10t denne asi 11 dni a zaberou tak giga.. Ja mel ve sve banalni predstave, ze existuje nekde zdroj, ktery se pouze „prejmenuje“ 🙂 Takze pokud to chapu, tak sic neco takoveho nekde je, ale pro tento program to musis vse predefinovat pomoci vlastniho skriptu/programku? Nu kdyby to snad nekdy slo, tak by to jiste ocenili i jini, cyklotrasy i turisticke se nemalokdy hodi, byt jich tam zatim neni mnoho.. Zatim dik!

 21. Migi říká:

  Dá sa do vektoru (alebo rozoznatelnej formy pre LOCUS) prehodiť TOPO mapa z garmina ?

 22. Migi říká:

  Ahoj, poradte čo najbližšie topo mape sa dá pre locus vyrobiť – to jest, zaujíma ma hlavne sieť lesných ciest a chodníkov pre Slovensko. Často som v teréne na rôznych miestach a dostanem sa na cestu, ktorá neviem odkiaľ a kam vedie ? Vďaka.

 23. filhav říká:

  Ahoj, mám dotaz, který už tu byl řešen, ale v tom stále nemám úplně jasno. Mám nainstalován LocusPro (poslední aktualizaci) + dodatek vektorové mapy. Mou otázkou je offline navigování z jednoho místa do druhého. Ať zkouším cokoliv, stále dostávám hlášku „Nelze navázat spojení!“. Výše jsem se dočetl, že na vektorových mapách toto není možné. Existuje tedy nějaká možnost, jak se nechat programem navigovat offline jako to zvládají běžné, ovšem o poznání dražší GPS navigace pro Android? Předem děkuji za odpovd a případné vysvětlení.

 24. dixxonCZ říká:

  Ahoj, chtěl jsem stáhnout mapu czech-republic-20120322.map, ale hlásí to, že soubor nenalezen. Je možné ji dát třeba i na jiné servery? (share-rapid, czshare, hellshare – můžu příp. uploadnout).

 25. Petr říká:

  Prosím, poradí mi někdo znalý?
  Stáhnul jsem si vektorovou mapu z ohoto odkazu: http://www.uloz.to/m/gpsfreemaps.net/osm-locus, přesunul do Locus/mapsVector, ale program Lotusu mapu nevidí, nebo ji neumím zapnout. Mám LotusPro, tel SE Xperia Neo-V.
  Děkuji za odpověď.
  Petr

 26. čert říká:

  Já stáhl čr tady a chodí to normálně.
  http://vectormaps4locus.eu/Europe-General

  • gpsfreemaps.net říká:

   Ano funguje, protože mapy jsou generovány zřejmě nástrojem, který má knihovny v2. Starší Locus nemá podporu pro mapy generované mapsforgem v0.3. Pokud chcete nové mapy V3 používat aktualizujte Locus.

 27. Pavel říká:

  Ahoj stáhl jsem s výše uvedeného odkazu mapy ČRr Funguje perfektně. Ale proč tu píšu, možná to tu už někdo komentoval ale já nic nenašel. Jsou nějaké vektorové mapy pro locus free turistické? Pokud ano byl bych vděčný za odkaz. Děkuji.

  • gpsfreemaps.net říká:

   Ahoj Pavle !
   Určitě nejsi první, ani poslední. Lidé se hodně ptají na cyklo i turistické mapy pro Locus. Bohužel zatím to nejde, nebo nevím jak bych je mohl udělat. Pokud to bude možné, pokusím se o to. Do té doby zůstaňte naladěni 🙂

 28. Iggy říká:

  Perfekt, díky :-). Ideální by bylo, kdyby klub českých turistů uměl dát síť turistických cest ve vektoru, ale kdo ví…

  • gpsfreemaps.net říká:

   Je to naivní představa, že KČT uvolní mapy do vektoru. Oni spíše dělají vše pro to aby se prodávaly jejich mapy. Ovšem v mapováni stezek zabránit nelze. Jediné přispění je tak jít ven a trasu projít a zanést. Všichni budeme rádi !

 29. Pavouk říká:

  Chválím offline mapy, neměl jsem sebemenší problém, fungují bezvadně (až na nepatrné detaily, které doladím okem).
  Rád bych se zeptal, jestli se plánují i mapy mimo ČR, např. Chorvatsko. Popř. jestli pro to můžu něco udělat (dej mi návod, čas mám, jsem IT).

 30. rgr říká:

  Díky za mapy.
  Fungují i v mé čtečce Nook touch simple.

 31. Alonemenn říká:

  Ahoj chci se zeptat, nemá někdo vektorové offline mapy pro polskou republiku ?

  Kontaktujte případně na email djwong@seznam.cz

  děkuji 🙂

  • gpsfreemaps.net říká:

   Ahoj !
   Počínaje dnešním dnem budu na ulozto davat do slozky s ostatnimi mapami cz/sk i polsko. Doufám, že ti to pomůže.

 32. Míraa říká:

  Rád bych se zeptal, jestli má někdo stáhnuté tyto mapy http://mtbmap.cz/ Byly by do vektoru úplně ideální a jsou OSM. Tak snad by to neměl být problém.

  • gpsfreemaps.net říká:

   V Locus shopu můžete stáhnout styl překreslení mapy Cyklo HD. Jestli je to to co hledáte netuším, můžete ozkoušet a dejte vědět.

 33. Petr K. říká:

  Dobry den, nejprve bych rad podekoval za uzasne mapy! Mel bych ale jednu pripominku – doted jsem mel nejakou starou verzi z dubna a vse bylo OK, zaktualizoval jsem na nejnovejsi verzi mapy CR…a zjistil jsem, ze nektere objekty zmizely. Jedna se o objekty, ktere jsou na standardni mape OSM ruzovou barvou – ruzne nakupni centra apod. To bude predpokladam chyba nekde pri prevodu 🙂

  Druhou veci je, ze se jiz nezobrazuji nazvy nekterych restauraci/benzinek/apod. Pritom na OSM ty nazvy jsou. Toto bylo z nejakeho duvodu naschval zruseno nebo jde take o chybku pri prevodu?

  Jeste jednou dekuji za praci, kterou prevodu venujete! 🙂

  Petr

  • gpsfreemaps.net říká:

   Můžete dát konkrétní místo abych se podíval a porovnal. Kdyžtak přiložte i odkaz na screenshot.

 34. foto1977 říká:

  Ahoj kde se dají stáhnout ostatní země? Např. německo nebo itálie? Ty to někde převádíš na formát aby to šlo do locusu nebo ne? Předem díky za info.

  • gpsfreemaps.net říká:

   Mapy jdou stahovat přímo v Locusu po zakoupení kreditu. Mapová data jsou z projektu openstreetmap, volně dostupná. Na serveru http://download.geofabrik.de/osm/europe/ jsou výřezy zemí z těchto dat. K převodu do locusu používám mapwriter, který ztransformuje data do souboru pro locus.

 35. Petr K. říká:

  Např. zde: http://www.openstreetmap.org/?lat=50.6202417612076&lon=15.6197744607925&zoom=18 nejsou v telefonu zobrazeny Penny, Lidl a JIP. U té benzínky chybí název (v dřívější verzi byl).

  Screenshot pro porovnání: http://postimage.org/image/6euakrin3/

  • gpsfreemaps.net říká:

   building=supermarket se nerendroval do mapy. Někdo změnil nedávno u těch supermarketů tag. Doplněno do pravidel pro rendrování. Teď znovu generuji soubory. S názvem u benzínky je to složitější. Na vygenerovaná data můžete aplikovat styl. Lze stáhnout v locus shopu tak jak je. Pokud si s ním chcete hrát najdete ho na Locus\mapsVector\_themes\slozkaprislusnehostazenehostylu. Editujte xml soubor a v něm vlastnosti elementu na který chcete uplatnit svůj styl vykreslení.
   Já jsem změnil jen tu vámi požadovanou benzínku. Výsledek je tu http://osm.gpsfreemaps.net/osmarendermapsforge.zip . Rozbalte do adresáře _themes . Obrázek na porovnání http://www.q3.cz/images/75rendr.png

 36. Petr K. říká:

  Perfekt, ještě jednou děkuji za ochotu!

 37. Maslicko říká:

  Zdravím,

  potřeboval bych mapu gruzie. Pujde nějak stáhnout pro ten locus? Děkuji za info. na stránkách http://download.geofabrik.de/osm/ gruzie není :/
  Díky za radu

 38. Maslicko říká:

  Děkuji moc, moc jsi mi pomohl

 39. gpsfreemaps.net říká:

  @Míraa
  Problém by to jistě nebyl. Stačí pro locus napsat renderovací styl na data, aby vypadali stejně jako na webu. Když se toho někdo zhostí budeme všichni jistě rádi 🙂

 40. kafcha říká:

  ahoj, bylo by mozne postnout postup pri tvorbe techto map?
  pokousim se to delat kombinaci osmosis a Mapsforge Map-Writer ale ve vyslednych mapach me chybeji nektere veci (napr. reka je kus videt a pak zmizi) dela to asi osmosis pri orezu, jelikoz kdyz si necham prevest pbf na xml, tak i tam vidim ze uz ty data chybeji
  btw. neni nejaky prohlizec .map souboru na pc?

  • gpsfreemaps.net říká:

   Ahoj,
   pbf není potřeba převádět do xml. Mapy dělám podle návodu který je na stránkách k mapsforge.
   Prohlížeč map souborů pro PC jsem neviděl, ale netvrdím že neexistuje. Když na něj při hledání narazíš, dej vědět !

 41. Postellion říká:

  Ahoj,
  nemáte někdo link na cyklomapy ČR, které sosnu do HTC do Androida a budou fungovat v offline modu…Samé návody jak vytvořit, stejně to nejde a nějaké free postupné stahování přes Locus mi taky neba

  • gpsfreemaps.net říká:

   Pokud Vás nebaví postupné stahování v Locusu, najděte si alternativní produkt. Mapy zde produkované v offline modu fungují. Hledejte pod položkou vektorové mapy. Mapu nahrajte do MapsVector v Locus složce.

 42. HIRUNDO říká:

  prosim info,nejsem schopen free verzi donutit navigovat na cil,sice ta moznost je ale pri pouziti mi sat.hlasi cekam a nic se nedeje……prosim je schopna off line free navigovat jako klasicka navigace a jak?moc dekuji za jakoukoli info…………..jinak jsem z app.nadsen

 43. ratus říká:

  @HIRUNDO
  Ne, off-line neumí navigovat ani ta PRO verze Locusu.

 44. Mlyeko říká:

  Ahoj. mam dotaz, je tu nekde navod na vyrobu tehle map ???
  sakra jak ja jsem byl blbej kdyz do locusu porad cpu dlazdicovy mapy…. tohle je bomba. diky za to moc 😉

 45. Milan říká:

  Dobrý den, v mapách se nezobrazuje název u značek „Info“ (značí se takhle turistické rozcestníky). Nezobrazují se jezy, ale ani značky brány na cestách, což způsobí, že se snažíte jet někam, kam to nejde, viz např. http://www.openstreetmap.org/?lat=50.71622&lon=15.02102&zoom=17&layers=M
  Jez na Nise je u budovy Krajského úřadu, ale na OSM se zobrazí až v režimu editace:
  http://www.openstreetmap.org/?lat=50.763515&lon=15.053807&zoom=18&layers=M
  Protože jste zatím nezveřejnil XML soubor, pomocí kterého mapu generujete, těžko se s tím něco dá dělat, zkusit si to reprodukovat, najít chybu, pomoci vám ho zlepšit… škoda.

 46. HIRUNDO říká:

  prosim o radu,něco dělám blbě………locus free z android marketu jsem stahl,vektorovou mapu odsud taky,podle navodu jsem ji ulozil na misto a……………..pri offline zobrazeni mam na mape mista prazdna pri priblizeni,nevim co dal….pred dvema mesici jsem locus v pohode rozchodil na sam.g.mini ale pamatuji si matně ze jsem z marketu stahoval jeste nejaky doplnek a pak teprve tuto vektorku,vse slapalo supr…ted mam sam.g.NOTE a jenom doufam ze se najde dobra duse ktera mi poradi

  • gpsfreemaps.net říká:

   Pokud ukládáš mapu do složky mapsVector v adresáři Locus, měla by se normálně zobrazit. Musíš si ji pak vybrat v nastavení.

 47. hirundo říká:

  @gpsfreemaps.net
  dekuji za radu uz to bezi jak ma,velka spokojenost

 48. B říká:

  Jen bych chtěl skutečně poděkovat za práci odvedenou při zpracování map. Well done

 49. roze říká:

  Předem žádám o shovívavost se začátečníkem 🙂
  Do svého prvního founu s Androidem jsem si nahrál Locus i offline vektorové mapy zde diskutované (díky za ně).
  Zarazila mě, ale ta vlastnost, že když přejdu na dost podrobné přiblížení (cca 20-25m dle měřítka Locusu vlevo dole) u offline map, tak text s názvem ulic je tak mrňavý, že mé stařecké oko nepřečte :-(. Resp. ještě těsně předtím, než odtáhnu prsty při zoomu od obrazovky, tak jsou tyto texty větší/čitelné, ale po oddálení prstů od obrazovky se změnší na ty blechy.
  Když si dám ale online vektorové OSM, tak při stejném přiblížení (cca 20-25m) jsou velikosti textů s názvy ulic cca tak velké, jako nabídky Locusu.
  To je nějaká vlastnost offline map?

 50. roze říká:

  prosím zrušit předchozí dotaz, už jsem to nastavení velikosti textu našel,
  jj, vždyť jsem říkal… začátečník 😉

  • gpsfreemaps.net říká:

   Neostychejte se nám sdělit kde jste onu vlastnost našel. Až zde bude někdo další s tím samým problémem bude vědět kde hledat řešení.

 51. Jencek říká:

  Ahojte, pročetl jsem komentáře a pár lidí se tu ptalo na postup při výrobě map do souboru .map, z oficiálního webu Mapsforge Map-Writer a podle jejich postupů, se my nepodařilo vytvořit mnou požadovanou mapu. Poprosil bych o pokud možno podrobný postup při výrobě těchto map. Díky

 52. Jencek říká:

  Trápím se s tím už 3 dny. Nainstaloval Ubuntu + Osmosis + vložil mapsforge do adresare plugin atd… , ale stále končím na chybě ,,Task type wm doesn’t exist. ,, nebyla by rada co delam spatne.

 53. Vynikal říká:

  Tomu říkám mapy! Ještě turistický trasy a s radostí za ně i zaplatím!

 54. lada říká:

  @gpsfreemaps.net
  bylo by možny udelat nemecko? diky

  • gpsfreemaps.net říká:

   Možné to bude, jen to bude trvat delší dobu. Nikdy jsem tak velký dataset nezpracovával, nemám odhad jak dlouho to bude trvat.

 55. lada říká:

  budu moooc vděčen

 56. lada říká:

  mockrat dekuji, omlouvam se že jsem tak drzej ale mam prozbu slo by spojit všechny ty vektor mapy a přidat tam ješte rakousko a madarsko ?

 57. lada říká:

  Mapa nemecka je uplne super !

 58. Marty říká:

  Ahoj, jezdíme docela často na kole po Švýcarsku. Bylo by náročné převést z http://www.openstreetmap.org/ i Cycle map Švýcarska ?
  Pokud ano bylo by to super.
  Díky

  • gpsfreemaps.net říká:

   Mapa Švýcarska vytvořena, hledejte na obvyklých místech.
   Podpořte projekt gpsfreemaps v generování locus map, můžete přispět pomocí tlačítka donate na pravé straně.

 59. Marty říká:

  Díky moc stáhl jsem ale myslel jsem OpencycleMap. Je to jiná mapa (vrstva) se zvýrazněnejma cyklostezkama. Pokud by to teda šlo. Příspěvek rád pošlu.

  Díky

 60. Martin říká:

  Ahoj jezdime hodně do Rakouska byla by nějaká mapa ? Díky

 61. Marty říká:

  Open street map -standard je ta mapa kterou jsi stáhl ale nevim jak si nastavit tuto mapu tak aby vypadala jako Open street map – Cycle Map. Cycle Map navíc obsahuje terénní vrstevnice a vyznačené cyklostezky s jejich čísly. Tady je vidět rozdíl mezi oběma mapami – openstret clasic http://2i.cz/63dcd0fa29 a cycle. http://2i.cz/279894be6d
  Pokud by nějak šlo poraď mi jak to přenastavit v Locus ale nikde jsem nenašel možnost takovéhoto zobrazení
  Díky Martin

  • gpsfreemaps.net říká:

   Přímo styl Opencyclemap like tam není, ale co jsem koukal, tak nějaké kolo styly jsou přímo přednastavené, nebo se dají stahnout v Locus Shopu. S vrstevnicemi asi bude problém. Na OCM se rendrují do dlaždic. Je možné ( netestoval jsem ) že locus umí také nějak vrstevnice zobrazit z podkladů co mu dodáš ( SRTM data ? nejsem si jistý ). Případně si eventuelně styl napsat sám 🙂

 62. milda_brno říká:

  Vygenerovat .map file z .pbf neni problem, jde mi spise o to, ze na geofabrik.de nejsou pbf soubory gruzie a armenie. Predpokladam ale, ze aktualni data techto oblasti budou v pbf souboru asia.osm.pbf. Jakym zpusobem z tohoto velkeho souboru vyriznout jenom to co chci? Vi to nekdo?
  p.s.
  Pravda na maps4locus tyto mapy jsou, ale zrovna mapa armenie ma jenom 1,45 M a spise vice tam toho neni nez je. Kdyz se do teto oblasti podivate primo na openstreetmap.org, tak je to zmapovano docela prijatelne.

 63. milda_brno říká:

  diky, nicmene kde jsou ta obvykla mista 🙂 na ulozto jsem to nenasel

 64. milda_brno říká:

  Ok, tak tam jsem byl taky, ale nevidim tam ani gruzii ani armenii.

 65. gpsfreemaps.net říká:

  milda_brno :

  diky, nicmene kde jsou ta obvykla mista :-) na ulozto jsem to nenasel

  Toto bylo pro mapy austria

 66. Marty říká:

  gpsfreemaps.net :Přímo styl Opencyclemap like tam není, ale co jsem koukal, tak nějaké kolo styly jsou přímo přednastavené, nebo se dají stahnout v Locus Shopu. S vrstevnicemi asi bude problém. Na OCM se rendrují do dlaždic. Je možné ( netestoval jsem ) že locus umí také nějak vrstevnice zobrazit z podkladů co mu dodáš ( SRTM data ? nejsem si jistý ). Případně si eventuelně styl napsat sám

  V Locus Shopu se dá stáhnout právě tam mapa Open Cycle map která má zobrazené cyklostezky i vrstevnice a popis cyklotras (čísla), stjeně jako se dá zobrazit na netu http://2i.cz/279894be6d ale myslel jsem že by se to dalo stáhnout celé. V Locus Shopu to není free ale z peníze a pokdu bych chtěl stáhnout celou mapu ve více vrstvách, bude to fůra dlaždic a fůra peněz. Pokud by to šlo do vektoru, dá se to častěji aktualizovat.
  Marty

 67. Marty říká:

  Ty cyklostezky přeci musej bejt taky vektorově nadefinovaný. A je tam síť cyklostezek – celá evropa.

  Ahoj

 68. Marty říká:

  Aha uz jsem to nasel. Stáhl jsem si vzhled mapy – VolatileCycle Routes. Pokud si to v locusu natáhnu, tak se pouze změní barevné vykreslení mapy. Tj. stále nejsou nikde zobrazeny cyklostezky. 🙁

 69. Marty říká:

  Ted jsem si stáhl z http://www.openandromaps.org vektorové mapy Swis ČR i SR. Všechny tyhle mapy zobrazujou i vrstevnice. Pokud se u této mapy zapne vzhled – Volatile Cycle Routes, tak zobrazje i cyklostezky !! Lepší je ale stáhnot styl přímo ze stránek openadromaps.
  Na stránkách http://vectormaps4locus.eu je celej svět vektorovejch map ke stažení zadara, ale bez cyklostezek a vrstevnic.

 70. pepal říká:

  Mohu se zeptat, jak jde přepnout uživatelsky vzhled. Našel jsem jen v nastavení obecné přepnutí město, auto, kolo, chodec, lyže ?

 71. pepal říká:

  @pepal
  Odpovím sám 🙂
  Rozzipované téma se nahraje do adresáře: ..\Locus\mapsVector\_themes\
  Následně je možné jej změnit v nastavení map v menu „vzhled mapy“.

  Bohužel to není uplně na dvě kliknutí. Nejdou témata měnit nějakou rychlou volbou?

 72. Locutus říká:

  Všimnul jsem si, že se v mapách nezobrazí objekty building=house

 73. zvirek říká:

  @pepal

  Tak asi jsem tupý, ale stáhnul jsem mapu čr z http://www.openandromaps.org , xml soubory uložil do adresáře themes, sobour map do mapsVector , ale přesto nemohu najít Volatile Cycle Routes a tím pádem zapnout zobrazení cyklostezek. Co dělám špatně, resp. co přesně patří do adresáře themes ?
  Předem díky za pomoc !

 74. Celestyn říká:

  Vsiml jsem si, ze Germany a Austria na mape zobrazuji i vrstevnice, ale u CzechRep nejsou. Je treba zapnout nejaky profil v tomhle pripade, nebo tam ta vrstva proste neni? (Teda jestli je to vubec vrstva, zas tak tem vektorovym mapam moc nerozumim).

 75. Vynikal říká:

  Problém – V určitém měřítku je nad Karlovými Vary prázdný čtverec. Dvě verze zpět se to nestávalo.

 76. risototh říká:

  Ahoj, pravidelne si aktualizujem v locuse mapy z toho uloziska, ale hodila by sa mi aj mapa madarska. Bolo by mozne urobit ten kompilat? Dakujem!

 77. seges54 říká:

  @gpsfreemaps.net
  Stahl jsem soubory se jmény mest. Ale co dal, aby fungovalo offline hledani v Locus? Dik za radu

 78. foto1977 říká:

  Ahoj sice se tu řeší mapy pro Locus, ale jste odborníci tak mi možná pomůžete.
  Sháním ty samé OSM mapy ČR, ale pro OruxMaps. Předpokládám, že tento formát je jen pro Locus.

 79. Dakyus říká:

  Zdravím a hlásím spokojenost s mapama ČR a Německa – vyzkoušeno bez problémů. Mám dotaz zda by šlo udělat mapu Francie, kam se chystám v létě. Předem velké díky. Dakyus.

 80. Dakyus říká:

  Díky a cením si práce pro nás méně zdatné. Dakyus

 81. MK říká:

  Generování map nějak drhne. Vzhledem k tomu, že máte server na Linuxu, očekával bych, že to bude automatizovaná záležitost. Skript jsem schopen pro vás napsat. Co vy na to?

  • gpsfreemaps.net říká:

   Nedrne, všechno si dělám ručním spuštěním. Největší problém je spíš upload na uložto. Kdyby byl nějaký cmdline uploader, který by uměl managovat i ulozto ucet tak by to bylo fajn ( presunout soubory ze slozky do archivu, nahrat nove soubory a presunout je do spravne slozky)
   Ono se ale stejne moc podstatnych zmen za ten mesic co si to pustim moc nestane. Spis to poustim tak nejak ondemand kdyz se nekdo ozve

 82. Notwist říká:

  Mohu požádat o mapu Anglie nebo alespoň o mapu Londýna? Děkuji moc 🙂

 83. PeVa říká:

  Mám prosbu, nešla by udělat mapa Severní Itálie (Jižní Tyrolsko)? Díky

 84. Jakub říká:

  To dnešní vydání map stojí za to! Skvělá práce!

 85. Petr říká:

  Čauvec mohl bych poprosito mapu italie a slovinska diky moc

 86. Mike říká:

  Nejdříve moc děkuji za skvělou práci ve prospěch nás všech, kteří tyto mapy používají… Mám jeden začátečnický dotaz: je prosím nějak možné zapnout / přidat do mapy (ČR) turistické trasy KČT? Děkuji předem…

 87. Dimmu Borgir říká:

  Děkuji za úžasné mapy. Mrzí mě, že neexistuje nic ve free verzi pro turisty, ale nějak se s tím smířím. Před vaší prací ale klobouk z hlavy dolů 🙂

 88. Dalibor říká:

  Zdravím. Potřebuji vektorovou mapu Japonska. Má někdo info ? Díky.

 89. Dalibor říká:

  Díky.

 90. Jaroslav Macan říká:

  Dobrý den, mohl bych prosím požádat o Gruzii? Výše uvedený(starší) odkaz je nefunkční. Díky moc.

 91. Juraj říká:

  Ahoj, tiež sa na Vás obraciam s prosbou o mapu Gruzínska. Chystáme sa za mesiac na skialpy.

 92. Olga Lindová říká:

  Ahoj, obracím se na Vás s prosbou o mapu Maroka, chystáme se tam v září.Děkuji.

 93. Olga Lindová říká:

  To je výborná zpráva, děkuji. Bylo by možné ji vytvořit začatkem srpna? Pak už budu mít velmi málo času se tím zabývat. Předem moooc. Děkuji
  Olga

 94. Olga Lindová říká:

  Dobrý den,
  připomínám se s mapou Maroka.

  Prosím o její vytvoření, začíná to být aktuální, potřebuji na základě mapy provést přípravu cesty. Moc moc děkuji

  Olga Lindová

 95. Olga Lindová říká:

  Moc moc děkuji

  Olga Lindová

 96. Majka říká:

  Dobrý den,
  prosím je někde možné stáhnout mapy ČR + okolních států? (Odkaz na uložto mi ukazuje prázdnou složku).
  Děkuji!
  Majka

 97. Mic říká:

  Dobry den, bylo by mozne poprosit o aktualni mapu Italie ( hlavne Milano ). Moc dekuji Mic

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *